Zastosowanie paneli ażurowych

ByDaniel

Zastosowanie paneli ażurowych

Panele ażurowe są nowością na polskim rynku. Jednakże z biegiem czasu, ta sytuacja może się drastycznie zmienić, gdyż jest wielofunkcyjny. Panele podobnie jak inne artykuły dekoracyjne są wykonywane z różnych materiałów. W przeróżnych ofertach możemy znaleźć panele wykonane z drewna, płyty MDF czy ze sklejki, a także z innych tworzyw, które można poddać frezowaniu. Mamy do dyspozycji dwie wersje: jednostronna (ościenna) oraz dwustronna (wolnostojąca). Wielu producentów przygotowało szeroką gamę wzorów paneli, które nawiązują między innymi do motywu roślinnego, geometrycznego ponadto niektóre egzemplarze cechują się oryginalnością i abstrakcyjnością.

Wykorzystanie panelu ażurowych

Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów można wykorzystać panele ażurowe do różnych celów i w każdym z nich będą się prezentować obłędnie. Po pierwsze modele obustronne sprawdzą się wyśmienicie w roli delikatnych przepierzeń oraz parawanów. Przy ich pomocy można wydzielić miejsce np.: do przebierania się, lecz równie dobrze spisze się w wyizolowaniu danych stref w pomieszczeniu. Za panelami ażurowymi może kryć się kącik do pracy albo mała sypialnia. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykorzystać ja jako lekka oraz charakterystyczna ścianka działowa oddzielająca jadalnie i kuchnię. W przypadku, kiedy zależy nam na wyraźniejszym podziale przestrzeni w pokojach, wówczas z paneli można ustawić stabilną, nieruchomą ściankę. Prawie w każdym mieszkaniu są pewne nieestetyczne rzeczy jak: elementy wentylacji, klimatyzacji czy kaloryfery. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ich zakrycie, aby poprawić wygląd pomieszczenia. Nie głupim rozwiązaniem jest wykorzystanie tych panelu do takich czynności. Dodatkowo obudowa będzie sprawnie przeprowadzać wymianę powietrza.

Następnym miejscem, gdzie możemy znaleźć panele ażurowe, są wypełnienia drzwi, czy do przesuwanych, czy klasycznych. Wykorzystuje się je w celu zmienienia charakteru drzwi oraz wprowadzeniu powiewu świeżości. Nie ma żadnych przeszkód, aby montować je pomiędzy blatami kuchennymi a wiszącymi szafkami. Oczywiście jest o wiele więcej przykładów zastosowań paneli ażurowych, jedynie kilka z nich zostało zaprezentowanych powyżej. Jednakże najczęściej pełnia rolę interesującej ozdoby. Nie da się ukryć faktu, iż takie panele mają sporo zalet. Zazwyczaj łączą atrakcyjny design z funkcjonalność, ponadto wszystko to potęguje efekty świetlne, które uzyskujemy, gdy egzemplarze mają wyróżniające się otwory wyżłobione w płycie.

 

About the author

Daniel administrator